Isikliku Laenu Taotlemine Võib Olla Stressirohke

Kui sa ei tasu määratud summat 30 päeva jooksul, loetakse seda kui lepingust taganemise tühistamiseks ning su laenuleping jätkub. Laenu ennetähtaegne tagastamine ei ole sugugi soodsam kui lihtsalt lepingust tagastamine. Kui aga avastad, et soovid summa tagastada varem kui määratud, siis võid sa seda teha.

Kahjuks ei pääse aga intressidest ning lisaks võivad laenuandjad ka nõuda hüvitist.

Sarnaselt lepingust taganemisele pead sa esitama laenuandjale vastavasisulise avalduse. Seejärel saadetakse sulle kalkulatsioon summaga, mille pead tagastama. Kahjuks ei pääse aga intressidest ning lisaks võivad laenuandjad ka nõuda hüvitist. Kindlasti tutvu laenuandja tingimustega, sest vastavasisulised määrad erinevad üpris palju. Ikka selleks, et tagada sulle maksimaalne privaatsus ning mugavaim teenuse kättesaamine ja kohe kätte. Vali välja sobiv laenusumma ja tutvu erinevate teenuspakkujatega ning nende poolt seatud tingimustega.

Pangad nõuavad tihtipeale mitmeid taotlusi, neil ei ole tagatiseta laenu ning nad ei paku väikseid ja lühiajalisi laene. On iseenesest mõistetav, et hilinenud maksetega kaasnevad tavaliselt viivised, mis pole väikesed ning mis võivad lõppkokkuvõttes tagasimakstavat summat suuresti tõsta. Küll aga ei pruugi esmakordne laenaja alati teada, et kiirlaenudega kaasnevad tihti veel ka täiendavad lisatasud. Näiteks võib teie laenuandja pakkuda maksepuhkuse võimalust, kuid selle vormistamisega kaasneb lisatasu.

Reeglina peab esmakordsel taotlemisel esitama ka oma pangakontode viimase 6-kuu väljavõtted. Kuna kiirlaenu tingimused on leebemad, kui teiste laenutoodete puhul, siis on reeglina ka laenusummad väiksemad. Selle sammu vahelejätmine ehk laen konto väljavõtteta on laenufirma jaoks seaduserikkumine ja Sinu jaoks enda ohtu seadmine. Konto väljavõtte küsimine ja näitamise nõudeks seadmine ei ole laenuandjate välja mõeldud tüütu tegevus.

Selline säte on paika pandud selleks, et kaitsta laenuvõtjat, et ta ei otsustaks impulsi ajel. Impulsiotsused ja laenu võtmine seda korralikult läbi mõtlemata, on võlgnevuste tekkimise peamiseks põhjuseks. Seetõttu ei saa enamikest firmadest laenu ilma konto väljavõtteta. Muidugi, mõni firma reklaamib, et see on võimalik, ent sellistesse laenuandjatesse tuleks Sul suure ettevaatusega suhtuda.

Võttes laenu ettevõttelt, kes ei uuri selle kohta, kas Sa suudad laenu ka tagasi maksta, võid Sa langeda hoopis mõne kavala petuskeemi ohvriks. Laen ilma sissetulekuta ja laen ilma töökohata ei ole päris üks ja sama, kuigi esmapilgul need kõlavad sarnaselt. Töökoha puudumine ei pruugi tähendada seda, et puudub ka sissetulek.

Seetõttu tutvustamegi esimesena seda, kuidas käib laen ilma töökohata aga olukorras, kus sissetulek on siiski olemas. Pangalaenu saamine on keeruline ja võtab kaua aega, aga kui sul läks näiteks mõni vajalik kodutehnika ese katki ja pead tegema kiire väljamineku, pole midagi sobivamat, kui kiirlaen. Kuni paari tuhande euro suurune kiirlaen lahendab kõik vajalikud väikesed rahamured, ilma, et peaksid päevade viisi ootama rahasummat ja muretsema, kuidas saad kitsikusest välja.

Kui oled leidnud sobiva laenu, tuleb täita laenuandja kodulehel laenutaotlus. Mõne laenufirma puhul on võimalik teha endale kasutajakonto ID-kaardi abil, mille abil saab hiljem jälgida laenu maksegraafikut ja muid laenuga seonduvaid asjaolusid mugavalt. Taotluse tegemine on samuti ülimalt lihtne ning täita tuleb kõigest vajalikud lahtrid. Lisadokumentidena tuleb lisada taotlusele oma pangakontode viimase 6 kuu väljavõtted või mingid muud dokumendid, mis tõestavad püsiva sissetuleku olemasolu.

Kui laenuotsus on positiivne ja laenad konkreetselt laenufirmalt esimest korda, tuleb läbida ka isikutuvastus. Mida pikaajalisem on laen, seda rohkem maksate intressi. Enne taotluse sisseandmist, on Teil vaja teada, kui suur tohiks olla laenu kuumakse. Kui Te ei ole seda veel eelnevalt teinud, siis koostage pere-eelarve ja selgitage välja maksimaalne summa, mida olete suuteline maksma.

Üritage leida laenupakkumine, mis laseb raha tagasi maksta nii ruttu kui võimalik, ilma Teie poolt seatud maksimaalset kuumakset ületamata. Laenu ennetähtaegse tagasimakse korral kaotavad krediitorid intresside arvelt tuleva kasumi. Seega on paljud firmad kehtestanud ennetähtaegse tagasimaksmise tasud. Kui vähegi võimalik, üritage leida laenupakkuja, kes sellised lisatasusid ei rakenda.

Ärge kunagi esitage puudulikku või nõuetele mitte vastavat taotlust.

Erandi võite teha vaid juhul, kui olete kindlad, et suudate laenu varakult tagasi maksta ja ennetähtaegse tagasimakse tasud on väiksemad kui tulevaste laenumaksete intressisumma. Laenutaotluste tagasilükkamise põhjuseks on tihiti ebapiisav dokumentatsioon. Kui laenaja ei tea isiku täpset majanduslikku seisukorda, siis võib sellega kaasneda ka intressimäärade suurenemine. Tehke kindlaks, et Teil on olemas kõik laenupakkuja poolt nõutud paberid. Ärge kunagi esitage puudulikku või nõuetele mitte vastavat taotlust. Isikliku laenu taotlemine võib olla stressirohke, kuid saadav raha on teatud olukordades suureks abiks.

Kui kujundada oma tarbimissoovid ja -standardid selliste “naabrite” järgi, on lihtne ennast lõhki laenata või haigeks töötada. Rahandusliku sõltumatuse poole aitab püüelda isikliku eelarve ja finantsplaani koostamine. See on viis, kuidas inimene saab ise kaasa rääkida oma tuleviku kujundamises.

Loomulikult ei lähe kõik alati plaanide kohaselt, aga nagu on öelnud kunagine Suurbritannia peaminister Winston Churchill, läheb neil, kes plaane teevad, paremini kui neil, kes ei tee, olgugi, et plaanidest harva kinni peetakse. Eelarve ja planeerimine on tähtis neilegi inimestele, kellele tundub rahandusliku sõltumatuse eesmärk liiga kõrgelennuline.

Näiteks võib plaani puudumisel juhtuda, et inimesel ei jätku mõne hädavajaliku kauba või teenuse jaoks enam raha, sest ta kulutas selle pärast palgapäeva läbimõtlematult teise- ja kolmandajärgulistele asjadele. Eriti halval juhul võib selline isik võtta palgale abiks kõrge intressiga laene, mis söövad nüüd ära ka osa järgmise kuu sissetulekust.

Või jäi plaani puudumise tõttu sõlmimata mõni oluline leping: näiteks jäi maja või korteri kindlustusleping õigel ajal pikendamata ja just kindlustuskaitseta päevadel juhtus sellega tule- või veeõnnetus. Esimene samm isikliku finantsplaani koostamisel on eesmärkide paikapanemine. Kõigepealt tähtsuse järjekorras põhieesmärgid – hädareservi moodustamine reserv, mida saab kasutada, kui tekib ootamatu ja vältimatu vajadus teha suuremaid kulutusi seoses iseenda või oma varaga – arstiabiks, auto või katuse remondiks vms , pensionisäästu kogumine.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *